Vieme, kedy budú prezidentské voľby – Danko ich vyhlásil na 16. marca!

Vieme, kedy budú prezidentské voľby – Danko ich vyhlásil na 16. marca!

Prvé kolo prezidentských volieb bude v sobotu 16. marca! Predseda parlamentu Andrej Danko vyhlásil termín prezidentských volieb na zhruba rovnaký čas, ako pred piatimi rokmi.

Rozhodnutie predsedu NR SR sa nachádza na oficiálnej internetovej stránke Národnej rady SR.

TIP: Kedy budú prezidentské voľby – odpočítavanie.

Druhé kolo vychádza na sobotu 30. marca. Taktiež je už jasné, že kandidáti na prezidenta sa musia prihlásiť najneskôr do 31. januára 2019. Vyplýva to z povinnosti ohlásiť kandidatúru najneskôr do 21 dní od vyhlásenia volieb.

Zaujímavosťou je, že SMER-SD a taktiež ani SNS zatiaľ svojho kandidáta na prezidenta nepredstavili. Začína sa špekulovať nad Marošom Šefčovičom a samotným Andrejom Dankom.

  • prvé kolo prezidentských volieb bude v sobotu 16. marca 2019
  • druhé kolo bude 30. marca 2019
  • okresné a okrskové volebné komisie musia byť utvorené do 11. februára 2019, ich prvé zasadnutie má byť do 21.februára
  • dnešným dňom sa začína prezidentská kampaň

ČLÁNOK BUDE AKTUALIZOVANÝ

Andrej Danko (SNS) neodpovedal novinárom na otázku, či bude kandidovať za prezidenta. Povedal, že musia počkať na rozhodnutie predsedníctva SNS. Zopakoval, že ak by kandidoval, nebude kampaňovať. „Vyjadrím sa do konca januára.“

Ďalej menoval vlastnosti historických osobností, ktoré by mal nový prezident mať. „Mal by mať lásku k jazyku a národu ako Ľudovít Štúr, byť odvážny a priebojný ako Štefánik, mať vieru a obetu ako Hlinka, byť ľudský a dobrý ako Dubček, ale mal by mať politické vlastnosti a skúsenosti aj ako Gustáv Husák.“

Leave a comment