Prezidentské voľby PRIESKUM: Šefčovič verzus Mistrík?

Prezidentské voľby PRIESKUM: Šefčovič verzus Mistrík?

Bude prezident Maroš Šefčovič? Alebo ako vedec skončí Robert Mistrík? Najnovší prieskum prezidentských volieb favorizuje oboch spomínaných.

V dňoch 16.1 až 23.1 agentúra Focus pre televíziu Markíza vypracovala prieskum na vzorke 1013 reprezentantov. Z výsledkov vyplynulo, že najväčšie šance bude mať práve kandidát strany Smer-SD Maroš Šefčovič. Za nám nasleduje Robert Mistrík – kandidát, ktorého presadzuje opozícia.

Obaja získali zhodne 16,5 % od rozhodnutých voličov.

VIDEO:

Štefan Harabin neprestáva prekvapovať

Predseda Najvyššieho súdu Štefan Harabin je v tesnom závese, hlas by mu dalo až 11,7 % opýtaných. V predvolebných prieskumoch si drží stabilné 3. – 4. miesto, takže je potrebné s ním rátať. Navyše, špekuluje sa o tom, že by sa mohol Marián Kotleba pred voľbami vzdať v jeho prospech.

Harabin neprestáva udivovať. V prezidentskom prieskume agentúry Focus je dokonca pred Bélom Bugárom z Mostu-Híd, ktorého by volilo 10,1 % oslovených. TOP 6 kandidátov na prezidenta uzatvárajú Zuzana Čaputová z Progresívneho Slovenska s 9 % hlasov a Marián Kotleba z ĽSNS s 8,2 % hlasov.

Ako by dopadol priamy súboj Šefčovič vs. Mistrík?

V prípade, že by sa do 2. kola volieb dostal Mistrík a Šefčovič, tak by nás pravdepodobne čakala poriadna dráma. Prieskum, ktorý si nechala spracovať Markíza, naznačuje tesný duel. Môžu rozhodovať nižšie tisícky hlasov! Najsilnejší koaličný kandidát na prezidenta by získal 50,1 %. Jeho oponent by len o 2 desatinky zaostal – s výsledkom 49,9 %.

Leave a comment