Milan Krajniak – kandidát na prezidenta 2019

Milan Krajniak – kandidát na prezidenta 2019

Život a všeobecné informácie

Milan Krajniak sa narodil 30. januára 1973 v Bojniciach, vyrastal v Prievidzi na sídlisku Sever. Jeho otec pracoval ako technik v elektrárni v Nováhoch a mama učila na gymnáziu v Prievidzi matematiku a výpočtovú techniku.  Je slovenským politikom. Od roku 2016 je poslancom Národnej rady Slovenskej republiky a podpredsedom hnutia SME RODINA. Je podpredsedom Výboru pre obranu a bezpečnosť.

Je autorom bestselleru Banda zlodejov, ako aj publikácií Úspešní politici slovenských dejín, Doktrína štátu a Slovenská identita. V rokoch 1997 – 1998 slúžil u 5. pluku špeciálneho určenia Jozefa Gabčíka v Žiline. 21. novembra 1998 sa oženil. S manželkou Andreou, rodenou Kuhajdovou, majú jednu dcéru, Zuzanu a žijú v bratislavskom Starom Meste.

Vzdelanie

  • Na strednú školu chodil na Gymnázium v Prievidzi, kde učila jeho matka.
  • Po strednej škole študoval na Univerzite sv. Cyrila a Metoda a vyštudoval politológiu, získal titul Bc.

Práca a kariéra

Od roku 1994 podniká v oblasti marketingu a public relations. V rokoch 1995 až 1997 bol predsedom Občiansko-demokratickej mládeže. V rokoch 1997 – 1998 absolvoval základnú vojenskú službu u 5. pluku určenia – Výsadkového pluku Jozefa Gabčíka v Žiline.

V rokoch 2003 až 2006 bol členom prezídia Fondu národného majetku SR. V rokoch 2010 až 2012 bol poradcom ministra vnútra Daniela Lipšica (KDH), okrem iného sa venoval bolju proti rómskej kriminalite. V rokoch 2015 až 2017 bol vydavateľom internetového denníka Konzervatívny výber.

Od roku 2016 je poslancom Národnej rady Slovenskej republiky a podpredsedom hnutia SME RODINA. Je predsedom výboru NR SR pre preskúmanie rozhodnutí Národného bezpečnostného úradu. Je členom Výboru pre obranu a bezpečnosť a Stálej delegácie NR SR v Parlamentnom zhromaždení NATO.

Kandidát na prezidenta Krajniak – kandidatúra 2019

Milan Krajniak kandidát prezident

Na tlačovej konferencií 31. mája 2018 ohlásil spoločne s predsedom hnutia SME RODINA, Borisom Kollárom, svoju kandidatúru na prezidenta SR vo voľbách v roku 2019.

Takto sa vyjadril na svojom facebooku v deň ohlásenia svojej kandidatúry: Ako prezident budem pokojnou silou. Vždy sa ozvem, keď treba ľuďom pomôcť, ale argumentovať budem pokojne, vecne a bez osobných útokov. Všetok svoj čas, celú svoju energiu a celú svoju silu budem venovať pomoci ľuďom. Budem vášne tlmiť a nie bičovať. Lebo keď prevládajú vášne, na pomoc ľuďom politici zabúdajú.“

Kedy sa definitívne rozhodol, že bude kandidovať za prezidenta?

„Definitívne ma prišli moji kolegovia zo Sme rodina presviedčať asi tak mesiac a pol dozadu, kedy tvrdili, že by bolo dobré ponúknuť náš program aj v prezidentských voľbách. Zároveň si mysleli, že by som bol najvhodnejším kandidátom práve ja. Vtedy som sa rozhodol, že budem o tom vážne uvažovať, a keď som si veci premyslel, tak som kandidatúru prijal.“

Prečo kandiduje za prezidenta?

„Aby som naplnil to, čo od politiky oprávnene očakávate, ale čo od slovenských štandardných politikov už roky chýba, a to je pomoc. Kandidujem preto, aby ste konečne cítili, že je tu niekto, kto vám pomáha. Každý človek si zaslúži našu pozornosť a našu pomoc. Hovorí sa, že funkcia prezidenta je reprezentatívna. Myslí sa tým, že prezident reprezentuje Slovensko vonku v zahraničí. Moja predstava je úplne iná. Budem pomáhať ľuďom u nás doma, na Slovensku. Budem aj reprezentovať – ale vás, ľudí. Naša ústava nepozná reprezentatívnu moc. Prezident je súčasťou výkonnej moci. Som presvedčený, že ak budem ako prezident naplno využíva svoje kompetencie, tak takúto pomoc budete cítiť všetci.“

Prezidentský program Krajniaka

Ako prezident:

  1. chce do prezidentského paláca pravidelne pozývať jednotlivých členov vlády, aby mu poskytli podrobné informácie o riešení všetkých žiadostí o pomoc, s ktorými sa ľudia na neho obrátia. Každá žiadosť občana o pomoc bude prerokovaná s príslušným ministrom, budú stanovené termíny plnenia a občan bude informovaný, ako bola jeho žiadosť o pomoc vybavená, a prečo bola vybavená práve takto.
  2. vystúpi v parlamente vždy, keď bude mať iný názor, že niektorý návrh zákona ľuďom môže pomôcť alebo uškodiť. V parlamente bude žiadať od ministrov aj poslancov, aby ešte pred hlasovaním ozrejmili ľuďom svoje dôvody, pre ktoré nechcú podporiť návrh zákona, ktorý ľuďom môže pomôcť. Alebo prečo chcú schváliť návrh zákona, ktorý môže ľuďom uškodiť.
  3. zavedie inštitút „Ľudovej konzultácie“. Bude sa ľudí vopred pýtať, aký majú názor na dôležité politické otázky. Každý z nás bude môcť rozhodnúť, či sa chceme k týmto otázkam vyjadriť a svoje odpovede doručíme listom alebo mailom prezidentskej kancelárií. O výsledkoch „Ľudovej konzultácie“ bude informovať verejnosť, vládu aj parlament. Takto bude pomáhať, aby hlas ľudí bolo počuť aj počas volebného obdobia. Bude vyžadovať, aby vláda aj parlament na tieto veci prihliadali.

Chce si u ľudí získať dôveru…

 „Svoje názory prezentujem verejne už viac ako 20 rokov. Mojou knihou Banda zlodejov, ktorá sa stala bestsellerom, som pomohol ľuďom pochopiť, ako vznikli a fungujú slovenskí oligarchovia a finančné skupiny, a ako ovplyvňujú slovenskú politiku. Písal som o tom otvorene aj v čase, keď sa ostatní ešte báli.

Každý si môže overiť, že keď niečo sľúbim, tak to aj dodržím. Môžete so mnou súhlasiť alebo nesúhlasiť. Ale máte istotu, že keď niečo sľúbim, tak to aj dodržím. Argumentujem vecne, logicky, na oponentov neútočím osobne. Takto to budem robiť aj ako prezident: Keď niečo pomôže ľuďom, podporím to bez ohľadu na to, kto to navrhne.“

Prečo by ste ho mali voliť?

„Podľa mňa má vláda pomáhať ľuďom, aby mali dobré platy. Nemáme pomáhať veľkým zamestnávateľom, aby mohli ľahšie doviezť lacnú pracovnú silu zo zahraničia. Vláda chce dokonca zvýšiť počet úradníkov na konzulátoch, aby rýchlejšie udeľovali povolenia na pobyt.

My sa máme starať o našich občanov a nie riešiť nezamestnanosť v Srbsku. Ak povolíme príchod Srbov, Vietnamcov a Ukrajincov, potom Slovákom veľké firmy nezvýšia platy. Prečo by to aj robili, ak im vláda pomáha doviezť cudzincov? S takouto politikou nikdy nebudem súhlasiť.“

Leave a comment