Kto je favorit Andreja Kisku v prezidentských voľbách?

Kto je favorit Andreja Kisku v prezidentských voľbách?

Prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska má v súvislosti s kandidátmi do budúcoročných prezidentských volieb v hlave úplne jasno.

K jeho favoritom patrí Robert Mistrík, Zuzana ČaputováFrantišek Mikloško. Napriek sympatiám k všetkým trom spomenutým kandidátom si Andrej Kiska myslí, že do prvého kola  prezidentských volieb by mál ísť iba jeden z nich. Ten najsilnejší.

Prezident Andrej Kiska to uviedol počas nedávnej diskusie so študentmi Právnickej fakulty Univerzity Komenského. Podľa neho sa totiž medzi prezidentskými kandidátmi nachádza niekoľko exotov, ktorí tvrdia, že únia je zlá. Na druhej strane sa medzi nimi nachádzajú aj spomínaní favoriti, ktorí by sa však mali podľa jeho názoru pred prvým kolom volieb navzájom dohodnúť a podporiť toho z nich, kto bude mať najväčšiu šancu dostať sa do druhého kola prezidentských volieb, aby nebolo potrebné voliť menšie zlo.

Bez povšimnutia neostali ani nepríjemné témy

Prezident Andrej Kiska sa počas debaty so študentmi nevyhol ani viacerým horúcim témam. Spomenul nedôveru v políciu a súdnictvo, ktorá je druhá najnižšia v rámci Európskej únie, no vrátil sa aj k vražde dvoch mladých ľudí z februára tohto roku.

Bokom neostala ani voľba ústavných sudcov. Prezident Andrej Kiska upozornil na riziká voľby ústavných sudcov nadpolovičnou väčšinou poslancov, ktorá by mohla v budúcnosti niektorej populistickej strane dať do rúk ešte väčšiu moc.

Leave a comment