Kandidáti na prezidenta SR 2019

Slovenskí občania si budú už po piaty krát v novodobej ére samostatnosti voliť hlavu štátu. Kto kandiduje na prezidenta? Pozrite si aktualizovaný zoznam kandidátov na prezidenta SR. Pod fotografiou nájdete odkaz na životopis, informácie a ciele daného kandidáta.Štefan Harabin kandidát na prezidenta 2019

Štefan Harabin

sudca, politik
JUDr. Štefan Harabin je slovenský sudca najvyššieho súdu, bývalý podpredseda vlády a minister spravodlivosti. Kandidát na prezidenta 2019.
Béla Bugár kandidát na prezidenta

Béla Bugár

politik
Ing. Béla Bugár je slovenský politik maďarskej národnosti. Je poslanec a podpredseda NR SR a predseda politickej strany Most-Híd. Najdlhší aktívny SR politik.
Marián Kotleba kandidát na prezidenta

Marián Kotleba

politik, pedagóg
Ing. Mgr. Marian Kotleba je politik, bývalý predseda BB samosprávneho kraja, popredný predstaviteľ Ľudovej strany Naše Slovensko a bývalý pedagóg.
Eduard Chmelár - kandidát na prezidenta 2019.

Eduard Chmelár

historik, analytik, pedagóg
Doc. Mgr. Eduard Chmelár, PhD. je slovenský historik, politický a mediálny analytik, vysokoškolský učiteľ, publicista a mierový aktivista.
Kandidát Juraj Zábojník - voľby

Juraj Zábojník

bezpečnostný analytik, podnikateľ
O post prezidenta chce zabojovať aj bezpečnostný analytik, bývalý šéf slovenských policajných ochrankárov a podnikateľ Juraj Zábojník.
Milan Krajniak kandidát prezident

Milan Krajniak

politik, podnikateľ
Ďalší kandidát na prezidenta 2019 je Bc. Milan Krajniak - slovenský politik. Od roku 2016 je poslancom NRSR a podpredsedom hnutia SME RODINA.
František Mikloško

František Mikloško

politik
RNDr. František Mikloško je slovenský politik a bývalý poslanec Národnej rady Slovenskej republiky. 7. júna 2018 oznámili tretiu kandidatúru na prezidenta SR.

Maroš Šefčovič

eurokomisár, diplomat
Maroš Šefčovič je diplomat a eurokomisár. Dlhodobo pôsobil v zahraničí a v Bruseli. Je podpredseda Komisie zodpovednej za energetickú úniu.
Zuzana Čaputová voľby - prezidentka

Zuzana Čaputová

advokátka, aktivistka
Mgr. Zuzana Čaputová je slovenská advokátka, občianska aktivistka a politička. Dlhoročne pôsobila v neziskovom sektore - občianske združenie VIA IURIS,
Kandidát Róbert Švec

Róbert Švec

politológ
Do boja o prezidentský palác sa v prezidentských voľbách 2019 zapojí aj šéf Slovenského Hnutia Obrody a politológ z Nitry Róbert Švec. Zistite o ňom viac!

Bohumila Tauchmannová

podnikateľka
Bohumila Tauchmannová, rodená Záborská je slovenská podnikateľka, školiteľka v oblasti vzdelávania.