Gabriela Drobová – kandidátka na prezidentku 2019

Gabriela Drobová – kandidátka na prezidentku 2019

Život a všeobecné informácie

Gabriela Drobová, rodená Ďurovková, sa narodila 13. apríla 1974 v Bratislave. Jej otec je stavebný inžinier a mama ekonómka. Jej bývalý manžel Juraj Droba uspel v posledných župných voľbách a stal sa županom Bratislavského samosprávneho kraja. V roku 2007 sa s ním rozviedla.

Je bezdetná a podľa jej vyjadrení (nie preto, že by deti nechcela, nikdy sa netajila tým, že deti miluje, len vlastné deti je neboli doteraz dopriate). Súčasným partnerom je podnikateľ Karlom Ruman, s ktorým žije v Bratislave. Dlhoročne pôsobila ako producentka a šéfdramaturgička v TV Markíza. Momentálne je dramaturgičkou a riaditeľkou módnej televízie Fashion TV, dokonca sa do TV Markíza vrátila a vytvára vizáž moderátorov spravodajstva.

Je fanúšičkou futbalu, veľmi rada ho sleduje v televízii, pokiaľ jej to práca dovolí. Okrem toho sa rada pekne oblieka a sleduje módu a módne vychytávky, nakoniec je to jej práca. Nakupuje sporadicky a mnohé kúsky vo svojom šatníku má aj viac ako desať rokov.

Vzdelanie a práca

  • Absolvovala Gymnázium Ladislava Sáru v bratislavskej Karlovej Vsi.
  • Vyštudovala sociológiu na Fakulte humanistiky Trnavskej univerzity.

Gabriela Drobová je dlhé roky stálicou slovenského šoubiznisu. Začínala v detskom zbore Slovenského rozhlasu, potom pracovala ako rozhlasová moderátorka a pôsobila aj ako dramaturgička v FM Rádiu.

V televízii Markíza pracovala už tri mesiace pred začatím prvého vysielania, a to od 1. júna 1996, pričom o práci v televízii nikdy neuvažovala. Medzi jej moderátorské relácie v Markíze patrili Vitajte doma, Rodiny v Aréne a iné. Neskôr pôsobila v tejto televízii viac ako 15 rokov na poste ako šéfdramaturgička. Ako kreatívna producentka a dramaturgička sa podieľala na mnohých úspešných projektoch ako je Uragán, Smotánka, Na streche, Zámena manželiek, ale aj takých veľkých projektov akými sú Miss, Slávik, Silvestrovské programy, Nevesta pre milionára, Slovensko hľadá Superstar, Talentmánia a Adela show.

V roku 2008 získala ocenenie OTO za reláciu Slovensko má talent. V súčasnosti pracuje ako šéfka módnej televízie Fashion TV.

Kandidátka Gabriela Drobová – kandidatúra 2019

Záujem kandidovať na post prezidenta SR v budúcoročných voľbách oznámila Gabriela Drobová v nedeľu 16. septembra 2018 prostredníctvom sociálnej siete Facebook.

„Teraz vám chcem niečo povedať, čo odo mňa nikto nečaká. Mám 44 rokov, vzdelanie, skúsenosti a hlavne energiu, aby som sa pustila do najväčšieho poslania v mojom živote … Ja som sa rozhodla, že idem s kožou na trh a pokúsim sa o kandidatúru na post prezidenta Slovenskej republiky.“

Prečo sa rozhodla kandidovať?

Gabriela Drobová uviedla, že má vzdelanie, skúsenosti a energiu na to, aby sa pustila do najväčšieho poslania v jej živote. „S kamarátmi som kritizovala všetko, čo sa deje vo verejnej sfére, ale v podstate nikto z nás nič neurobil“ skonštatovala Drobová a zároveň dodala, že sa pokúsi o kandidatúru na post prezidenta.

Čo je jej cieľom?

Priznáva, že netuší čo bude ďalej. „V tento chvíli netuším, čo sa na tejto ceste udeje a aký bude výsledok. Možno je mojou úlohou zmobilizovať mladých ľudí, ktorí politiku doteraz neriešili. Možno mám vyprovokovať niekoho oveľa lepšieho ako som ja, aby sa o tento post uchádzal, … nechajme sa prekvapiť, čo prinesú najbližšie dni.“

Prečo by ste ju mali voliť

„Som hrdá Slovenka a chcem, aby nám bolo v našej prekrásnej krajine všetkým lepšie. Myšlienka bola príliš intenzívna, aby som ju ignorovala. Určite to poznáte aj vy z rôznych situácií v živote.“ Okrem iného povedala: „Nedokážem to sama, dokážem to len tak, že vás nadchnem a spojím vás všetkých preto, aby ste mi v tomto pomohli.“

Leave a comment