Fico chce za prezidenta Maroša Šefčoviča!

Fico chce za prezidenta Maroša Šefčoviča!

Najsilnejšia a vládnuca parlamentná strana Smer-SD neustále zdôrazňovala, že postaví do prezidentských volieb svojho človeka. Jeho meno dlho tajila a najviac spomínaným bol minister zahraničia Miroslav Lajčák, ktorý však definitívne oznámil, že do boja o prezidentský post nejde.

Na otázky novinárov, prečo strana ešte nepredstavila svojho prezidentského kandidáta, predseda Smeru-SD Róbert Fico niekoľkokrát zdôrazňoval, že je ešte dosť času a nechcú vystaviť svojho kandidáta útokom zo strany médií. Zlomyseľní však tvrdili, že strana nedokázala nájsť nikoho, koho by poslala do boja o prezidentské kreslo, okrem Miroslava Lajčáka.

Smer ponúkol prezidentskú kandidatúru Šefčovičovi

Predseda Smeru-SD Róbert Fico ponúkol prezidentskú kandidatúru podpredsedovi Európskej komisie pre Energetickú úniu Marošovi Šefčovičovi. Ten ponuku neodmietol a vyjadril sa, že potrebuje istý čas na rozhodnutie. Pritom ešte v decembri 2017 Šefčovič pre TASR poprel, že by dostal takúto ponuku a vyjadril sa, že sa chce pokúsiť zvýšiť účasť na voľbách do Európskeho parlamentu v máji 2019, aby sa tam nedostali radikálne a nesystémové strany.

Eurokomisár v súvislosti s návrhom kandidovať povedal, že sa v poslednom období naňho obrátilo viacero osobností s tým, že Slovensko potrebuje prezidenta, ktorý by prispel k celospoločenskému zmieru. Bez ohľadu na to ako sa rozhodne je presvedčený, že „Slovensko potrebuje jasne povedať, že patrí do modernej, vyspelej a sebavedomej Európy“. Podľa ministra zahraničných vecí Miroslava Lajčáka, by bol eurokomisár Maroš Šefčovič výborný kandidát na prezidenta.

Leave a comment