Bohumila Tauchmannová – kandidátka na prezidentku 2019

Bohumila Tauchmannová – kandidátka na prezidentku 2019


Život a všeobecné informácie

Bohumila Tauchmannová, rodená Záborská, sa narodila 19. septembra 1958 v Martine. Je slovenská podnikateľka a školiteľka v oblasti vzdelávania. Je vydatá a s manželom Miroslavom majú dve deti, dcéru Kristínu a syna Miroslava.

Bývajú v rodinnom dome a celá rodina majú radi zvieratá. Majú mačku a šteniatko sibírskeho huskyho. Bohumila sa rada hýbe, a preto odmlada športuje a do obľúbeného pohybu ráta aj domáce práce. S potešením odpratáva sneh, pretože jej to pripomína atmosféru Vianoc za detských čias.

Medzi jej záľuby patrí aj remeselná práca. V domácnosti je krajčírkou, kaderníčkou, cukrárkou aj záhradníčkou. Energiu čerpá hlavne z umenia a s potešením píše.

Vzdelanie a práca

  • Absolvovala Gymnázium V. Paulínyho Tótha v Martine.
  • Dokončila tiež Vysokú školu ekonomickú v Bratislave.

V rámci podnikania sa venuje riadeniu a organizácií odborných, vzdelávacích podujatí a poskytovaniu komplexných marketingových služieb. Špecializuje sa na poradenstvo a realizáciu projektov spoločenskej zodpovednosti.

Je autorkou a koordinátorkou národných vzdelávacích projektov Kvalita z našich regiónov, Pýtajme si slovenské, Na veku záleží, Odpad je surovina a Remeslo má zlaté dno. Je dlhoročnou občianskou aktivistkou a zakladajúcou členkou Vidieckej platformy a OZ Kvalita z našich regiónov.

Pracuje aj vo viacerých organizáciách združujúcich zamestnávateľov v obchode a potravinárskom priemysle. Je členkou predstavenstva Zväzu obchodu Slovenskej republiky.

Ocenenia

Za svoju prácu v oblasti vzdelávania odbornej verejnosti ju ocenil Zväz obchodu a cestovného ruchu Slovenskej republiky najvyšším vyznamenaním „Merkúrov rad“.  Toto vyznamenanie sa udeľuje osobnostiam, ktoré sa významným spôsobom zaslúžili o rozvoj a zviditeľnenie obchodu, ktorí prinášajú hodnotné informácie a majú podiel na vytváraní vyváženého podnikateľského prostredia.

Tiež už bola dvakrát nominovaná za národné vzdelávacie projekty Kvalita z našich regiónov a Pýtajme si slovenské na ocenenie Krištáľové krídlo v kategórií Hospodárstvo, ktoré sa udeľuje osobnostiam Slovenska v 11 kategóriách. Nominácie boli v rokoch 2013 a 2017.

Kandidátka Bohumila Tauchmannová – kandidatúra 2019

Bohumila Tauchmanová kandidátka

Záujem kandidovať na post prezidenta oznámila Bohumila Tauchmannová 19. júna 2018. Do boja o prezidentské kreslo ide ako nezávislá občianska kandidátka. Na tlačovej konferencií, kde oznámila svoju kandidatúru tiež dodala, že podpisy zbiera už od septembra minulého roka a má vyzbieranú približne polovicu.

Do 19. septembra tohto roka by chcela mať potrebných 15 000 podpisov aj s rezervou. Vysvetlila tiež, že cesta k tomuto rozhodnutiu začala už pred desiatimi rokmi a definitívne sa rozhodla pred rokom a pol. Na kampaň zatiaľ podľa vlastných slov minula približne sedem tisíc a ďalších sedem má k dispozícií.

Prečo sa rozhodla kandidovať?

„Ľudia sa cítia ohrození a majú pocit a niektorí aj skúsenosti, že sa spravodlivosti nedovolajú. Je stále badateľnejší morálny úpadok a únava spoločnosti. Narastá nespokojnosť občanov, lebo sa veci neriešia v prospech väčšiny. Upadá dôvera ľudí voči štátu a spoločnosť sa viditeľne radikalizuje.“

Čo je jej cieľom?

„Byť hovorcom národa. Hovoriť to, čo si ľudia myslia, ale nahlas nepovedia. Na základe spoločnej komunikácie chcem upozorňovať na témy, ktoré je potrebné v spoločnosti riešiť. Na základe verejnej mienky chcem vytvárať zdravý spoločenský tlak, aby sa zmobilizovali pozitívne sily naprieč všetkými zložkami v spoločnosti a uskutočnili sa potrebné zmeny v našej krajine. Mojim cieľom je, aby sme sa stali šťastnejším národom, lebo šťastnejší a spokojnejší občania vedia dosiahnuť omnoho viac. Bude sa to dať uskutočniť vtedy, keď morálka opäť získa svoju váhu a trendom bude vernosť slovu.“

Prečo by ste ju mali voliť?

„Keď nie som spokojná so stavom vecí v spoločnosti, rozmýšľam, ako to zmeniť. Viac ako desaťročie realizujem vzdelávanie občianskej verejnosti s cieľom zlepšiť život na Slovensku prostredníctvom národných projektov Kvalita z našich regiónov, Pýtajme si slovenské, Odpad je surovina, Na veku záleží, Remeslo má zlaté dno a iné. Skúsenosti a výsledky týchto aktivít v spolupráci s občanmi ma presvedčili, že spoločne dokážeme zmeniť aj to, čo sa na prvý pohľad zdá ako nemožné.“

Leave a comment